Şişli Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, Perpa Ticaret Merkezi’ni Ziyaret Etti.

Yeni Şişli Kaymakamı Ali Fuat Türkel Perpa’yı Ziyaret Etti. Kaymakam İdris Akbıyık’ın Hakkari Valisi olarak atanmasından sonra Şişli Kaymakamlığına tayin edilen Ali Fuat Türkel ilk ziyaretlerinden birini Perpa Ticaret Merkezi’ne yaptı.

Perpa A Blok Başkanı Hasan Sezgin, B Blok Başkanı Hacı Demir ve iki blok Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Perpa girişinde karşılanan Şişli Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Perpa Koçi Restaurant’ta kahvaltı'da ağırlandı.

Kahvaltı'da Başkanlar Hasan Sezgin ve Hacı Demir’in konuşmalarından sonra söz alan Kaymakam Ali Fuat Türkel, kendisini tanıtarak daha önce görev yaptığı yerleri anlattı.

Türkel, ”Göreve başladıktan sonra bizi ilk ziyaret edenler Perpa Yönetimleri oldu. Ben aslen İstanbullu değilim, askerlik dönemimde dört ay İstanbul’a misafir oldum, o zamanlar Perpa daha yeni yapılıyordu, şimdiye kadar gelip içini görmemiştim fakat kaderde Şişli’de kaymakamlık yapmak da varmış, burada sizlerle beraber birlikte çalışacağız” dedi.

Türkel,”Perpa Ticaret Merkezi, 25 bin çalışanı 5 bin dükkan, 7 bin mükellefiyle Perpa, adı konmamış bir Dünya Ticaret Merkezidir, Perpa Dünya Ticaret Merkezi dersek yanlış söylemiş olmayız” dedi.

Türkel, ”İstanbul Türkiye ekonomisinin büyük bir bölümünü üreten Dünya kenti, Mega Kent, bugün 120 ülkeden daha büyük olan Türkiye’nin gözbebeği bir şehirdir’ Dedi.

”Bir toplumda toplumların huzurunu sağlayan şey çarşıdır, ekonomidir, derlerki, gün bir öğün üç, dolaysıyla ekonominin çarklarının hızlı dönmesi ve çarşının istikrarlı olması gerekir” dedi.

Kahvaltıdan sonra, Japonya’da robot yarışmasında dereceye giren tek yabancı firma olan Perpa’daki Robotzade firmasına Kaymakam Türkel tarafından başarılarından dolayı plaket verildi.

Başkan Hasan Sezgin’den Plaket..

Perpa A Blok Başkanı Hasan Sezgin, Kaymakam Türkel’e günün anlam ve önemini belirten, Büyük Millet Meclisi’nin tasvir edildiği bir plaket takdim etti. Şişli Kaymakamı Türkel, Plaket için teşekkür ederken kendisinin Ankaralı olmasından dolayı ayrı bir anlamının olduğunu belirtti.

Başkan Hacı Demir’den Perşembe Pazarı Kitabı

Perpa B Blok Başkanı Hacı Demir, Merhum Başkan Mithat Yümlü’nün döneminde hazırlanan, Perşembe Pazarı adlı kitabı Kaymakam Türkel’e hediye etti.

Şişli Kaymakamı Türkel, kahvaltıdan sonra A ve B Blok Yönetimlerini ziyaret ederek Perpa Ticaret Merkezi esnafıyla tanıştı. Türkel, Yönetim ve esnaf ziyaretlerinden sonra ziyaretlerinden Başkan Hasan Sezgin ve Hacı Demir tarafından uğurlandı.

Ali Fuat Türkel