• Günün Yemekleri Günün Menüsü
  • Kartal
  • NAYY Kablo
  • Şenay Emlak
  • USB Etiket Ribon
  • İkizpa Kablo
  • Kablo
  • İYİ ENERJİ
  • Lösev

Perpa Tanıtım

 

PERPA Ticaret Merkezi, konumu, büyüklüğü, ekonomik işlevi, barındırdığı insan sayısı ve sosyal sorumluluk projeleriyle Global Dünya ticaretiyle bütünleşen mono blok dev bir yapıdır.

1986 yılında Perşembe Pazarı olarak bilinen bölge boşaltılarak o bölgede bulunan esnaf ve tüccarların sorunlarına çözüm bulmak ve enerjiyi ekonomik potansiyeli yüksek sosyal  bir merkezde toplamak amacıyla yapımına başlanan PERPA bu gün çevre açısından da rahatlama sağlayan modern bir iş merkezidir.

İstanbul’un ve Türkiye’nin bir gurur abidesi olarak yükselen PERPA  yepyeni çehresi ile ticaret dünyamızın geleceğine adını altın harflerle yazdıran, kelimenin tam anlamıyla devasa bir yapıdır.

108.526 metrekare arsa üzerinde yaklaşık 40.000 metrekare üzerine kurulmuş 14 kattan oluşan toplamda 660.000 metrekare kapalı alandan oluşan  PERPA ticaret merkezi  A ve B olmak üzere 2 bölüme ayrılmış ve aynı yapı içerisinde iki ayrı yönetim tarafından yönetilmektedir. Otoparklar, güvenlik, park ve bahçelerin bakım ve düzenlenmesi gibi ortak alanların yönetim, sevk ve idaresinden sorumlu, A ve B Blok Yönetimlerinden seçilen 3’er adet üye ve 1 denetçi den oluşan  bir Üst Kurul Müdürlüğümüz bulunmaktadır.  

A Blok ve B Blok Yönetimleri Kat Malikleri Genel Kurulunca 2’ şer yıl süre ile seçilen 1’ er Başkan, 2’ şer Başkan Yardımcısı, 8’ er Yönetim Kurulu Üyesi ve 2’ şer Denetçiden oluşmaktadır.  

Birbirine bitişik iki bloktan oluşan PERPA, A Blok ve B Blok olarak, bugün % 90 kullanım kapasitesine ulaşmış toplam 4655 iş yerinden oluşmaktadır. Tüm bu iş yerlerinde 25.000 civarında personel çalışmaktadır. Gün içerisinde PERPA’ ya giren çıkan insan adedi ile birlikte PERPA’ nın günlük nüfusu 75 / 80.000 kişiye ulaşmaktadır.

Atatürk havalimanına 20 dakika, Boğaziçi köprüsüne 10 dakika, Şişli ve Taksim’e 10’ar dakika ulaşım mesafesinde bulunan PERPA şehir trafiğini rahatlatacak bir noktada inşa edilmiş olmasıyla modern şehirciliğe yapılmış çok büyük bir katkıdır.

PERPA Ticaret Merkezi ortalama 50 ilin ticaret kapasitesine sahip olup İstanbul’da ödenen vergi miktarının büyük bir kısmını sağlamaktadır.

PERPA iş merkezleri arasında PTT santrali olan tek merkezdir. PERPA çalışanlarının ticaret hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla ayrıca ADSL, Kablo TV, Superonline gibi modern haberleşme sistemleri kullanılmaktadır.

Bunların dışında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl müdürlüğü, Tarım İl müdürlüğü, Elektrik Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Ticaret Sicil Memurluğu, Mescit, Noter, Bankalar, gibi resmi kurumlar faaliyet göstermektedir.

PERPA Ticaret Merkezi bünyesinde, Elektrik-elektronik, aydınlatma, hırdavat ve makine gibi sektörel bazda    değişik firmalar faaliyet göstermektedir. Böylece müşterilerine piyasa araştırması yapma imkanı verirken aradıkları her şeyi bulmalarını sağlamaktadır.

PERPA da toplam 24 yaya asansörü , 12 yük asansörü ve 24 adet yürüyen merdiveni   bulunmaktadır.

Günlük araç sirkülasyon sayısı 12 / 13.000 adet olup, 1500’ ü açık 2000’ i kapalı olmak üzere  3500 araç kapasiteli otoparka sahiptir.

PERPA içerisindeki 46 km. yaya yolu ve çevresindeki 38 km. araba yolu ile Ortadoğu ve Balkanların en büyük mono blok ticaret merkezidir. 1.2.3. katların yarısında kapalı otopark, 4. 7. ve 10. katlarda yükleme boşaltma alanları bulunmaktadır.
Bunların yanı sıra  bu katlara 2.5 tonluk araçlar çıkabilmektedir.

PERPA düne kadar sorunlarıyla gündemde iken bugün sorunlarına bulduğu kalıcı çözümleri, yarattığı değerlerle sosyal hayatta ve ticaret hayatında adeta bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

PERPA 25 yıla yakın geçmişi ve devam etmekte olan yenilenme süreciyle modernizmin, kalitenin, güvenin ve başarının birleştiği sosyal hayatın ve ticaret dünyasının en büyük hizmet markası haline gelecektir.