Kartal'da çöken binada ölü sayısı 14'e yükseldi..

Kartal'da çöken 8 katlı binada ölenlerin sayısı 14'e yükseldi.

İstanbul Kartal'da 6 Şubat Çarşamba günü çöken 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı'nın enkazında arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokağı'nda çöken binanın üst kısımlarındaki beton parçaları vinç yardımıyla kaldırılırken, bazıları da kesiliyor. İtfaiye ekipleri ve ambulansların hazır bulunduğu sokakta, çeşitli arama kurtarma ekipleri de bekliyor.

Çaka Bey İmam Hatip Ortaokulu'nda oluşturulan kriz merkezine gelerek burada ailelerle görüşen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son durum hakkında bilgi aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu ana kadar 14 kişiyi kaybettik, 14 vatandaşımızı da sağ çıkarabildik" dedi. Bugün arama kurtarma çalışmalarının 45. saatinde 16 yaşındaki bir genç enkaz altından yaralı olarak çıkarıldı. 2 çocuğuyla enkaz altında kalan Şeyma Kambur adlı kadınla da irtibat kuruldu. Enkaz altında 5 kişinin sesinin duyulduğu ifade ediliyor" diye konuştu. 

Çöken binanın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, enkaz altında yakınları bulunanlar gelecek iyi haberleri bekliyor.