• Günün Yemekleri Günün Menüsü
  • Elektrik Malzeme Fiyatları
  • Kablo
  • NAYY Kablo
  • Sıva Üstü Linear Armatürler
  • Doğuş Yangın Güvenlik
  • Şenay Emlak
  • Kılavuz Sigorta
  • Klima Kanalı
  • Dostlar Elektrik
  • Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi
Haberler

Endüstriyel Ges Uygulamaları

Endüstriyel Ges Uygulamaları Paneli Perpa'da yapıldı.

Endüstriyel Çatı-Arazi GES Uygulamaları ve Enerji Verimliliği Paneli, 15 Eylül 2022 Perşembe günü Saat: 10:00'da Perpa Ticaret Merkezi B Blok Mithat Yümlü Konferans Salonu'nda, İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın'ın katılımıyla yapıldı.

Perpa B Blok Başkanı Hacı Demir'in açılış konuşmasından sonra, İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın, Dünya üzerinde karbon salınımı ve iklim üzerindeki etkikerini detaylı olarak anlattıktan sonra yenilenebilir enerji kaynakları ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

Türkiye'de Endüstriyel GES Uygulamaları hakkında bilgiler veren Yalçın, güneş enerji sistemlerine yatırımın ortalama 2.6 yıl içinde geri döndüğünü belirtti.

Yalçın, ''İstanbul Enerji A.Ş. olarak Organize Sanayi bölgeleri, İş merkezleri, Fabrikalar vb. yüksek enerji gereksinimi olan işletmeler için ücretsiz danışmanlık ve mühendislik desteği veriyoruz, istenildiğinde kamu kuruluşu olarakkar amacı gitmeksizin uygulama yapıyoruz'' dedi

Panel Sonrası Perpa A Blok Başkanı Hasan Sezgin, İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın'a katılımından dolayı teşekkür ederek Perpa Kitabı ve Atatürk temalı duvar saati hediye etti.

İstanbul Enerji A.Ş.

İstanbul Enerji AŞ, Petrol Ofisi ve İstanbul Belediyesi ortaklığı ile 1962’de BEL-PET adıyla kurulmuştur. Şirketin Petrol Ofisi’ne ait olan hisseleri, 1992 yılında İDO ve İSFALT tarafından devir alınarak şirket tamamen bir İBB kuruluşu haline getirilmiştir. 2006 tarihinde şirket ismi, “İstanbul Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” olarak değiştirilmiştir.İstanbul Enerji, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden biridir. 60 yıllık deneyimi ile faaliyetlerinde günümüzde ön plana çıkan yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve çevre dostu teknolojilerin kullanılması konularını odak noktasında tutan bir işletmedir.

Enerji üretimi ve yönetimi, akaryakıt yönetimi, aydınlatma proje ve uygulama yönetimi olmak üzere 3 ana faaliyet alanı bulunmaktadır. Bu faaliyet alanları çerçevesinde; Güneş enerji sistemleri (GES) projeleri, güneş enerjili (solar) aydınlatma sistemleri, enerji verimliliği danışmanlığı, biyokütle enerji santralleri (BES), rüzgâr enerji santralleri (RES), elektrikli araç şarj istasyonları, toptan&perakende akaryakıt tedariği ve mimari alanların & park bahçelerin aydınlatma projelerini gerçekleştirmektedir. Hem kamu hem de özel sektördeki birçok kuruluşa enerji, aydınlatma ve akaryakıt konularında yenilikçi ve çevre dostu çözümler sunmaktadır.Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttırılması, yeşil şehirler ve yeşil endüstri üzerine bilinç oluşturmak sorumluluk üstlendiği alanlardan biridir. Aynı zamanda çevre yönetimini temel politikalarından biri yapan İstanbul Enerji, 2021 yılı Haziran Ayı itibariyle de eyleme geçirdiği İklim Değişikliği Süreçleri Yönetim Ofisi ile “Adil, Yeşil ve Yaratıcı İstanbul” olma yolunda, İstanbul’un 2050’de “karbon nötr” ve “dirençli şehir” olması hedefi doğrultusunda çalışmaktadır. İstanbul Enerji, faaliyet gösterdiği konularda uzman 400‘e yakın personel istihdam etmektedir.