• Şenay Emlak
  • BİZİM HESAP
  • Kartal

Başkan Mithat Yümlü'yü Kaybettik

Başkan Mithat Yümlü‘yü Kaybettik

Mithat Yümlü

Perpa kooperatifi kurucusu, Perpa Kooperatif başkanı, Perpa B Blok Başkanı değerli insan Mithat Yümlü Hakkın rahmetine kavuştu.

Uzun süredir kanser tedavisi gören Başkan Mithat Yümlü 30 Ekim 2018 çarşamba günü vefat etti. Yümlü, Perpa’daki cenaze töreninin ardından, Şişli Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Ayazağa’daki aile mezarlığına defnedildi.

Başkan Mithat Yümlü için ilk tören, kurucusu olduğu, yıllardır emek harcadığı Dünyanın en büyük ticaret merkezi olan Perpa’da düzenlendi. Merhumun cenazesi 1 Kasım 2018 Perşembe günü saat 11:’de hastaneden alınarak Perpa’ya getirildi.

Merhum Mithat Yümlü’yü, Perpa bahçesinde devlet erkanı, Perpa A ve B Blok Yönetimleri ve binlerce Perpalı karşıladı. Buradaki törene, Perpalıların yanısıra, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mustafa Sarıgül, İTO yönetimi ve binlerce Perpalı katıldı.

Mithat Yümlü Berfin Kıyıcı

Perpa’daki törende ilk konuşmayı ailesi adına Berfin Kıyıcı yaptı. Berfin Kıyıcı, ” O benim kahramanımdı, ben bir kara trenle İstanbul’a gelip tüm bunları yapabilmiş isem sizler çok daha büyük projelere imza atmalısınız” dediğini söyledi. Berfin Kıyıcı, ” Beni 12 yaşında tek başına Fransa’ya gönderecek kadar cesur ve vizyonluydu, yaşam mimarıydı, Hümanistti babam, severdi insanları, insanlara yardım etmeyi, içinden gelirdi, öyle olmaya çalışmazdı, gece üçte oğlu karakola düşende, ticari bir ihtiyacı olanda babamı arardı,hastalığının son günlerinde, kızım benim sana bırakacağım en büyük mirasım, arkadaşlarım, dostlarım ve Mithat Yümlü ismidir demişti, ne kadar da doğru söylemiş, bizim bu acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim, bir sevdiğinizi kaybettiğinizde içinizde kırk mum yanarmış, ben biliyorum ki, içimde babamın ışığı hiç sönmeyecek, biriktirdiğiniz anılarınızla dilerim ki, sizin içinizde babamın ışığı hiç sönmesin” dedi.

Mithat Yümlü Hasan Sezgin

Daha sonra, Perpa A Blok Başkanı hasan Sezgin; ” Sevgili misafirler, ilk kez böyle bir konuşma yapıyorum, bunu da Mithat başkan  gibi bir değer için yaptığım için çok üzgünüm ama gururluyum,

 

Büyük kaybımız Sayın Mithat Yümlü’nün muhterem ailesi,

 

Değerli Perpalılar ve

 

Bizleri bu acı günümüzde yalnız bırakmayan dostlarımız,

 

Öncelikle, merhum Mithat Yümlü’ye allahtan rahmet, saygı değer ailesi ve  Perpalılara başsağlığı diliyorum.

 

Bugün bizleri, sevenlerini derinden sarsan, çok büyük  bir kayıp vesilesiyle burada biraradayız. Hepimiz tarifsiz bir hüzün içerisindeyiz.

 

Perpa Kooperatifi ve B Blok Yönetim Kurulu Başkanı ve iş adamı Sayın Mithat Yümlü’yü ebedi istiharatgahına uğurluyoruz.

 

Mithat Bey, yenilikçi ve mücadeleci kişiliği ile son ana kadar Perpa’ya hizmet etmiş, İstanbul’a ve ülkemize çok başarılı, gurur duyulacak bir miras bırakmıştır.  Perpa Ticaret Merkezi’nin, İstanbul’un önemli değerlerinden biri haline gelmesinde katkısı çok büyüktür.

 

Sevilen, çok saygı duyulan, alçakgönüllü bir insandı ve hoşgörüsüyle hepimize örnek oldu. Yaptığı iyi işler, büyük ve unutulmaz hizmetler ile daima hatırlanacaktır.

 

Hepimiz için değerli olan, aziz olan hatırası önünde saygıyla eğiliyor, nur içinde yatmasını, mekânının cennet olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.