• BİZİM HESAP
  • türkiye hastanesi reklam
  • Kartal
  • Şenay Emlak

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren kazası..

 

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3’ü makinist 9 kişi hayatını kaybetti.

Ankara - Konya seferini yapan yüksek hızlı tren Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda raydan çıkması sonucu üst geçide çarparak iki vagonu devrildi. Kaza sonucu çok sayıda yolcunun yaralandığı bildirildi.

Kazada yaralanan çok sayıda yolcuya 112 Acil Servis, itfaiye ve UMKE ekiplerince müdahalede bulunuluyor. 

06.30 çıkışlı Ankara Konya yüksek hızlı tren hattından Konya'ya gitmek üzere sefer yapan trenin Marşandiz istasyonunda raylardan çıkarak üst geçide çarptığını, kazanın etkisiyle iki vagon tamamen devrildiğini ve köprüden kopan parçaların da trenin üzerine yıkıldığını belirtti.

Sağlık ekipleri olay yerine intikal ederken, yaralıların çevre hastanelere sevk edildiği belirtildi. 

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kontrol lokomotifinin Yüksek Hızlı Tren rayında olmaması gerekiyordu" denildi.

VASİP ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Yüksek Hızlı Tren banliyö treniyle çarpıştı" denildi. 

Ankara Valiliği, kazayla ilgili yaptığı açıklamada biri makinist 7 kişinin hayatını kaybettiğini, 46 kişinin de yaralandığını açıkladı. Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Ankara'da sabah saatlerinde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren'in, Marşandiz istasyonuna girişi esnasında raylarda bulunan kılavuz tren ile çarpışması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili olarak yürütülen çalışmalarda yapılan son tespitlere göre 1’i makinist 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3’ü ağır olmak üzere 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız ilimizdeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır.Kaza yerinde arama kurtarma çalışmaları devam etmekte olup gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir. ''

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, başkentte meydana gelen Yüksek Hızlı Tren kazasıyla ilgili soruşturma başlattı.

 

"Elim kazada hayatını kaybedenlere  Allah'tan rahmet , ailelerine  ve yakınlarına Baş Sağlığı diler,  yaralılara da acil şifalar diliyoruz."

PERPA A BLOK YÖNETİMİ