• Şenay Emlak
  • CDC Bilişim
  • Günün Yemekleri Günün Menüsü
  • LÖSEV
  • Dostlar Elektrik
  • Kılavuz Sigorta
Haberler
#

ÖREN KABLO ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SİS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Firma Bilgileri
ÖREN KABLO ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SİS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Avlu, K:10,11,12 No:1483 34384 Okmeydani Şişli İSTANBUL
Telefon :0212 220 48 00
Fax : 0212 220 50 21
GSM :0212 220 48 00
Detaylı Bilgi

ÖREN KABLO


Türkiye’nin ilk koaksiyel kablo üreticisi, Türk kablo sektörünün ise en eski ve en köklü kablo üreticilerinden bir tanesi olan Ören Kablo olarak; 1979 yılından bugüne hizmetlerimize kesintisiz devam etmekteyiz. Firmamız, ileri teknolojinin tüm imkânlarına sahip donanımlı üretim hatları, uzman kadrosu, müşteri odaklı çözümleri, yeniliklere açık vizyonuyla adını kısa sürede iç ve dış pazarda sektörün öncü şirketleri arasına yazdırmayı başarmıştır. 


İstanbul Silivri’de yer alan ve 9.000 m² kapalı alana sahip modern üretim tesislerimizde 100’den fazla çalışanımız ile sektöre kalite, yenilik ve çeşitlilik sunmak üzere çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Merkez satış müdürlüğü İstanbul Perpa’da bulunan kuruluşumuz İzmir, Ankara ve Adana ile birlikte toplam 4 ayrı noktada müşterileri ile ilişkilerini yürütecek organizasyonu, kaliteli hizmet anlayışını esas alarak sağlamaktadır.


Faaliyetlerimize başladığımız koaksiyel kablo üretimimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda yüksek montanlarda satış rakamlarına ulaşarak güzel bir başarı yakaladık. Sonrasında ürün gamımızı zenginleştirerek aynı ivmeyi telefon kabloları ve data kabloları üretimlerimiz ile de yakalayarak iç ve dış pazardaki gücümüzü sağlamlaştırdık. Firmamız Türkiye pazarının yanı sıra yurt dışındaki önemli pazarlarda da yüksek marka bilinirliğine sahiptir. Teknik yönden kuvvetli aynı zamanda girilmesi zor bir pazar olan Almanya’da güçlü bir marka değeri yaratmış olup Almanya’da faaliyet gösteren kablo operatörlerinden ürünlerine teknik onay alabilmiş ve kendi markasıyla kendini bu pazarda kanıtlamış ilk ve tek Türk firmasıdır. Almanya’daki Kablo TV operatörlerinden ürünlerine ilk onayını 2009 yılında alan firmamız bugün itibari ile %60’lık pazar payı ile Almanya Kablo TV sektöründe koaksiyel kablo üreticileri arasında “lider” konumdadır. 


Koaksiyel Kablolar, CCTV Kabloları, Telefon Kabloları, Data Kabloları, Yangın Alarm Kabloları, Yangına Dayanıklı Kablolar, Sinyal Kontrol - Kumanda Kabloları, Özel / Bileşik Kablolar gibi zayıf akım kablo üretimlerimizle, uzun yıllara dayanan tecrübemizi teknolojik alt yapımız ile birleştirerek geniş bir ürün yelpazesi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına üstün kaliteli ürünlerimizle cevap veriyoruz. 


Ürün kalitemizi ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi’ne titizlikle uyum göstererek gerçekleştirdiğimiz üretim ile kanıtlamış olmamızın yanı sıra, üstün standartlar için yangın kablolarında Alman VDE ve Tüv Rheinland, diğer ürün gruplarında ise TSE ve TSEK sertifikalarını da alarak kalite konusunda fark yaratan bir çizgide ve uluslararası kabul edilmiş standartlarda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.


Ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve üretim yöntemlerimizi durmaksızın yenileyerek daima sektöre öncülük etme anlayışı ile kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyeti ve bağlılığını sağlama ilkesine sadık kalarak, Türkiye’ nin önde gelen kablo üreticilerinden biri olmanın bilinciyle çalışmalarımızı kusursuz hizmet anlayışını esas alarak sürdürüyoruz.

Genel Müdürü’müzden


Yaklaşık 40 senelik tecrübemizi güçlü teknolojik altyapımızla buluşturduğumuz dünya standartlarındaki ürünlerimizle Avrupa’nın önde gelen kablo üreticilerinden biri olmak en büyük hedefimiz. Konusunda uzman, dinamik ve yaratıcı takım arkadaşlarımız ile birlikte bu yolda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz ve müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına sunduğumuz üstün kaliteli ürünlerimizle en hızlı şekilde cevap vermeye çalışıyoruz. 


Ören Kablo olarak; birinci önceliğimiz her zaman “Müşteri Memnuniyeti” olmuştur, müşteri memnuniyeti firmamız için sunduğumuz ürün ya da hizmet kalitesi kadar değerli bir unsurdur. Biz “memnuniyete” bir ürünün sipariş anından nihai kullanıcıya teslimine hatta kullanım evresindeki memnuniyetine kadar, başından sonuna bütün bir süreç olarak bakıyoruz. Bu sürecin her aşamasında “Ören Kablo” isminin arkasındaki kalite, güven ve şeffaflık ilkelerine karşı büyük bir sorumluluk taşıyor ve bunun bilinciyle üretimlerimize devam ediyoruz. 


Ürün yelpazemizi, proaktif çalışmalar sonucunda sektörün ihtiyaçlarını önceden tespit ederek hazırlıyoruz. Ören Kablo markalı tüm ürünlerimizde dünyada geçerli kalite standartlarını yakalamayı amaçlayarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.


Markamızın adını Avrupa’da fark yaratacak ürünler için Türkiye’den çıkan ilk adres olarak görmek en büyük hedefimiz. Bu çerçevede çalışmalarımızı sürdürürken müşterilerimizin her zaman en yakınındaki çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz. 


ÖREN KABLO Çözüm Ortaklarımız


CABELCON

Dünya’da kalitesiyle kendini kanıtlamış bir konnektör üreticisidir. Oren Kablo, üretmekte olduğu Coaxial kablolar ile uyumlu olan konnektörleri, müşterilerine komple bir çözüm yaratmak adına ürün yelpazesine eklemiştir.

HEAD OFFICE & FACTORY, DENMARK


Corning Cabelcon ApS Industriparken 10 DK-4760

         Vordingborg Denmark

(+45) 55 98 55 99

(+45) 55 98 55 04

cabelcon@cabelcon.dk 


COMMSCOPE

FORMUTürkiye’de üretiminin yapılamadığı TRUNK tipi Coaxial kablolar için “CommScope” firması ile bir distribütörlük anlaşmamız bulunuyor.

CORPORATE HEADQUARTERS


CommScope, Inc. 1100 CommScope Place

          SE Hickory, North Carolina 28602 / USA

 (+828) 324-2200 - (+800) 982-1708

 communications@commscope.com


KALİTE BELGELERİMİZ


ISO 9001 Belgesi

NQA ISO 9001 Belgesi 

TSE Belgeleri

Koaksiyel Kablolar HFFR
Data Kabloları

ÜRÜNLERİMİZ

Koaksiyel Kablolar 

CATV (Kablolu TV) ve SMATV (Merkezi Uydu Anten Sistemi) uygulamaları, koaksiyel kabloların en sık kullanıldıkları uygulama alanlarıdır. Kablolu TV’lerde görüntü alma ve görüntü dağıtımında kullanılan koaksiyel kablolar, Ören Kablo’da en üst kalitede üretilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı pazarda koaksiyel kablo üretimiyle önemli bir sektör payına sahip olan firmamız, teknik yönden kuvvetli ve girilmesi zor bir pazar olan Almanya’da ürünlerine kablo TV operatörlerinden kendi markasıyla teknik onay alabilmiş ve kendini kanıtlamış olan ilk ve tek Türk firmasıdır. 


Koaksiyel Kabloların Özellikleri


Koaksiyel kablolarda taşınan sinyalin kalitesini belirleyen en önemli faktör, kablonun empedans kararlılığıdır. Üretmekte olduğumuz fiziksel köpüklü koaksiyel kabloların en büyük avantajı, yüksek empedans kararlılığına sahip olmasıdır. Koaksiyel kablolar, her ne kadar 75 Ohm ve 50 Ohm gibi sınıflara ayrılsa da bu rakamlar karakteristik empedans değerini sembolize etmektedir ve kablo boyunca sabit kalmamaktadır. Empedans değeri, kablo boyunca değişim gösterdiğinden değişim seviyesini dar bir çerçevede tutmak büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple birçok koaksiyel kablo etiketi ya da markasında 75 +/-3 Ohm gibi bir ibare yer almaktadır.


Ören HD serisi koaksiyel kablolarımızda, empedans kararlılığı 75 +/- 2 Ohm gibi daha dar bir sınırda tutulmaktadır.


Koaksiyel kabloların performansını belirleyen bir diğer önemli etken ise ekranlamadır. Ekranlama, kablonun içinde ilerleyen sinyali, dışarıdaki elektriksel gürültüden koruyan kalkan olarak tanımlanır. Bu kalkan ne kadar kuvvetli olursa, dışarıdaki elektriksel gürültünün içerideki sinyale parazit oluşturması da o kadar zordur. EN 50117 Standardı’na göre koaksiyel kablolar “Class C” ile “Class A++” değerleri arasında sınıflandırılmaktadır. Bu nedenle EN 50117 Standardı, kabloların sınıflarını belirlerken 2 kriteri göz önünde bulundurmaktadır. Bunlardan birisi 5-30 MHz arasındaki ekranlama performansını gösteren transfer empedansı verisi diğeri de 30-3000 MHz arasında ölçülen ekranlama zayıflatması verisidir.


CCTV ve Güvenlik Kabloları


Kapalı Devre Televizyon Sistemi anlamına gelen CCTV, merkezden alınan ses ve görüntü sinyallerini çeşitli alıcılar ile birlikte birçok kişiye aktarmayı sağlayan kablo türünü tanımlamaktadır. Fabrika, iş yeri, AVM ve şehir izleme çözümleri ile köprü, yol ve kavşaklarda trafik kontrol sistemlerinde kullanılan CCTV ve güvenlik kabloları, Ören Kablo’da en yüksek standartlar göz önünde bulundurularak üretilmektedir.


CCTV ve Güvenlik Kablolarının Özellikleri


CCTV video sinyalleri tüm dünyada yaygın olarak koaksiyel kablo kullanılarak iletiliyor. Tüm video frekans aralıklarını minimum bozulma ve zayıflama ile iletebilmek için tasarlanan koaksiyel kablolar, bu nedenle CCTV uygulamaları için büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte yanlış koaksiyel kablo seçimi, sinyali zayıflatmakta ve dışarıdan gelecek elektromanyetik etkilerin video sinyalini bozmasına neden olmaktadır. Bu bozulmalar sonucunda da görüntü kalitesi olumsuz etkilenmektedir. Zaman ve maliyet kaybını önlemek, yüksek performans sağlayarak kullanıcı memnuniyetini artırmak için de doğru koaksiyel kablo seçimi çok önemlidir.


CCTV video sinyali, iki alt frekans bölümü ile (yatay ve dikey senkron darbe bilgisi) yüksek frekans bölümünden (video bilgisi) oluşmaktadır. Bu frekans aralıklarını minimum bozulma ve zayıflama ile gönderebilmek için doğru kablo seçimi yapmak da çok önemlidir.


Kablonun merkez iletken malzemesi, dielektrik malzemesi, dış muhafaza malzemesi ile koruyucu tipi ve malzemesi gibi parametreler dikkat edilmesi gereken mekanik karakteristikler olarak öne çıkmaktadır. Bunların yanı sıra direnç, kapasitans, empedans ve zayıflama gibi elektriksel karakteristikler de dikkat edilmesi gereken değerler arasında yer alır. Ören Kablo tarafından üretilen CCTV kabloları, işte bu özellikleri tam olarak karşıladığı için ilk tercih olmayı başarmaktadır.


Data Kabloları 


Ören Kablo tarafından üretimi gerçekleştirilen Data kabloları; hızlı veri iletimi özellikleri ile akıllı ya da yarı akıllı binalar, hastaneler, sinemalar, tiyatrolar, okullar, alışveriş merkezleri, havalimanları, fabrikalar ve tünellerdeki otomasyon sistemlerinde iletişim köprüsü görevi görüyor.    


Data Kablolarının Özellikleri


Data kabloları; endüstride, bilgisayarlarda ve haberleşme ağlarında veri transferi için kullanılır. Kabloların kullanım alanlarındaki çeşitlilik sebebiyle kullanım alanlarına yönelik doğru seçimi yapmak kritik önem taşımaktadır. Ören Kablo, olarak hızlı veri transferlerini karşılamak için farklı teknik özelliklere sahip Cat5, Cat6, Cat6A, Cat7 grubu data kablolarını yüksek kapasiteli üretim hatlarında sorunsuz üretebilmekteyiz. Data kablolarının kategorisi arttıkça hassasiyeti de artar, dolayısıyla perlerin empedansını, direnç dengesizliğini üretim sırasında çok iyi kontrol altında tutmak gerekir. Kullanmakta olduğumuz kabloyu tek aşamada bükebilen hattımızda, bu parametreleri sürekli kontrol altında tutabilmek için perlerin bükülmesinden, en son grup büküme kadar her aşamada online gerginlik kontrolü sağlamaktayız. Ayrıca üretim hatlarımızın güvenli ve sorunsuz işlemesi için laboratuarlarımıza en son katmış olduğumuz test cihazlarımız sayesinde de data kablolarını 2GHz seviyesine kadar test edebiliyoruz.


Telefon Kabloları 


Şehir ağları, IHA/uçaklar, sanayi, petrol ve gaz üretimi, boru hatları ve iletim, ulaşım, askeri, otomotiv sanayi, cerrahi, diş hekimliği ve bilgisayar ağları gibi birbirinden çok farklı noktalarda kullanım alanına sahip olan telefon kabloları Ören Kablo’da yüksek kalite standartlarında üretiliyor. 


Dahili Telefon Kabloları


Bina içlerinde, sabit tesisatlarda, telefon hatlarında abone dağıtım kablosu olarak kullanılıyor.


Harici Telefon Kabloları


Telefon santrallerinin irtibatlandırılmasında, abone dağıtım şebekelerinde, PVC boru içerisinde ya da doğrudan toprağa gömülerek kullanılıyor. Bu kullanım şekli ile kablonun su ve rutubetten korunması hedefleniyor.


Telefon Kablo Çeşitlerimiz


VBV, VBV-K, HBH, HBH-K, PDV, PDV-K, VBAPV, PDAPV: Santral ve abone dağıtım kablosu olarak kullanılıyor.


VBV, VBV-K: Ören Kablo’da TSE K 116 Standardı’na uygun olarak üretilen kablolar, santral ve abone dağıtım kablosu olarak kullanılıyor.


HBH, HBH-K: Bina içi tesisatlarda santral ve abone dağıtımlarında kullanılıyor.


PDV, PDV-K: Bina içi tesisatlarda santral ve abone dağıtımlarında kullanılıyor.


VBAPV, PDAPV: Bina içi tesisatlarda santral ve abone dağıtımlarında kullanılıyor.


Kalite Testleri


Ören Kablo’da tüm telefon kabloları, en iyi performansı sunmak için iletken çap, direnç, kapasitans, kapasite dengesizliği, direnç dengesizliği ve yalıtım direnci testlerinden geçiriliyor.

Sektör Uzmanlık Alanları
  • Elektrik Malzemeleri
  • Aydınlatma Firmaları
  • Kablo Firmaları
  • Enerji