• Kaydırmaz Bant
  • Kanal Ekonomi
  • İLAYDA PROMOSYON
  • JUICE MORE

Perpa Bülten 2015-01

Sevgili Perpalılar,  

Hepinize Merhaba,

 

    2010 yılından bugüne kadar yayınladığımız birçok bülten ile sizlere yaptığımız, devam eden ve yapacağımız çalışmalarımızı duyurduk. Bu bültenimiz ile  2014 yılında yaptıklarımız ve 2015 yılında yapmaya çalışacağımız projeler hakkında sizlere bilgi vermeği istiyorum.

 

    Aralık ayı sonunda yayınlamamız gereken bu sayı, 29 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan Mali genel kurul nedeni ile biraz gecikmeli olarak sizlere ulaştı. Bunun başlıca nedeni,  2014 yılına ait Gelir ve Gider Tablosu, ile birlikte 2014 yılına ait Bilançonun da, bültenle birlikte sizlere ulaştırılarak, konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır.

 

    Perpa’mıza değer katacak projeler üretmeye devam edeceğiz. Bunlardan biriside,  Bedaş,  Boğaziçi Elektrik A.Ş, Bebsaş, ( CLK ) Elektrik bundan böyle Perpa, A. Blok 14. Katta ( Eski sağlık ocağı yeri)  hizmet verecek. Tüm, Perpalılara  hayırlı olsun.

 

    Asansörlerin yenilenmesi için gereken ihale yapıldı ve sonuçlandırıldı, öncelikle yük asansörleri yenilenecek devam eden süreçte ( 2016 yılı sonuna kadar) bütün Asansörler peyderpey yenilenecek.

 

    Bina içerisinde, kurulacak olan CCTV kapalı devre kamera sistemi ile ilgili gerekli olan proje için, idari ve teknik şartname hazırlanmış olup en kısa süre içinde ihalesi yapılarak devreye alınacaktır. Fiber optik kabloların temini  ve sonlandırmaları Superonline tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır. İlk aşamada  190 adet olmak üzere toplamda 400’e yakın kamera kurulumu yapılacaktır.

 

    Perpa için hayati önem taşıyan, arsalarımızın geri kazanılması için açtığımız imar davalarındaki, olumlu gelişmeler bizleri mutlu etmektedir. Umudum ve temennim en kısa zaman içinde kat maliklerimiz adına olumlu sonuçlanmasıdır. Devam eden süreç tarafımızdan, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonrada titizlikle takip edilmeye  devam  edilecektir. İnanıyorum ki, bu haklı davanın kazanılması, Perpa ve Perpalılar için hayati önem arz ediyor.

 

    S.S. Karaköy Perşembe Pazarı Tüccarları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ( B BLOK ) yönetimi tarafından, A BLOK yönetimi, Aleyhine açılan PERPA markası ve LOGOSU’ nun kullanılması ile ilgili dava da Mahkeme tarafından keşif yapılmadan karar verilmiş olup bu karar tarafımızdan temyiz edilecektir.

 

    Bir taraftan, sınırların yok olduğu, Berlin Duvarı’nın yıkıldığı, tek bir vize ile onlarca Avrupa Birliği Ülkelerine seyahat edildiği bir Dünya, diğer,  yandan yasalardaki boşlukları kullanarak, Kooperatif  (B BLOK) yönetimi tarafından, Binamızın ( PERPA ) adını ve logosunu, A BLOK yönetimine kullandırmama davası var. Bizler Perpa’ya nasıl artı değer katarız, arsalarımızı nasıl geri alırız, Perpa’yı nasıl daha iyi ve yaşanabilir bir hale getiririz, mücadelesi verirken, nelerle uğraştığımız konusunda gerisini varın siz düşünün.

 

    Sınırların olmadığı, Komşuların birbirlerine kazık atmaya çalışmadığı bir Perpa’da yaşamak özlemiyle…

 

        Yeni bültenlerde yeniden görüşmek üzere hoşça kalın.

                                          Saygılarımla

Bülteni okumak için resim üzerine tıklayınız
Perpa Bülten 2015 Ocak