• JUICE MORE
  • Kaydırmaz Bant
  • İLAYDA PROMOSYON
  • Kanal Ekonomi
Haberler

Perpa Bülten Ağustos 2012

Sevgili Perpalılar,

    Şubat 2012 Genel Kurulumuzdan sonraki ilk bültenimizle sizlere tekrar merhaba diyoruz. Yönetim Kurulu olarak yaptığımız faaliyetlerimizi sizlere düzenli olarak 6 ayda bir yayınlanan bültenimizle duyuruyoruz.

    Tekrar göreve geldiğimiz günden bu yana 6 ay geçti, Bu ayki bültenimizde, merkezi ısıtma soğutma projesi, Viyadüklerin yenilenmesi, açılan davalardaki son durum ve fiber internet konularında bilgiler sunuyoruz.

    Devam etmekte olan merkezi ısıtma soğutma projemizdeki çalışmalarda sona yaklaştık. Sistem daha önce de belirttiğimiz gibi 2012 kış mevsiminde ısıtma yapmaya başlayacak. Şu anda projemizin borulama bölümümün %95’i bitirildi. Testleri yapılan (Hava ve Su testleri) katlar tarafımızdan teslim alınmaya başlandı. Bununla beraber izolasyon işlemleri de devam etmektedir. Biten katlar peyderpey teslim alınmaktadır.

    Eski kazan dairesi tümüyle sökülüp tamamen yenilendi, yeni kazanların montajı yapıldı. 978 KW’lık Wiesmann marka 6 adet yeni kazan yerleştirildi. Kış sezonunda hizmet vermeye hazır hale getirildi.  5 Ekim tarihi itibarıyla merkezi ısıtma sistemi devreye alınacaktır. Önümüzdeki kış döneminde sizlerin sıkıntı yaşamaması için dükkan içi tesisatların bir an önce kat maliklerimiz tarafından yapılması gerekmektedir.

    Genel kurulda aldığımız karar  ile dükkan içi tesisatlar kat maliklerimiz tarafından yapılacaktır.  Kat Maliklerimize daha fazla yardımcı olabilmek için, 8. kattaki eski teknik büro, ısıtma soğutma projesi yönetim ofisi olarak sizlere hizmet vermeye başlamıştır.  Bu merkezde çalışan mühendis grubu arkadaşlar bütün dükkanları tek tek dolaşarak gerekli keşifleri yapıp, projelerini çizerek ihtiyaç duyulan bütün ekipman listelerini hazırlayarak sizlere sunacaklardır. Dilerseniz yönetim merkezimizi veyahut proje ofisimizi ziyaret ederek kendinizde elden teslim alabilirsiniz. 

    Bu konuda üyelerimize daha fazla yardımcı olmak adına fan coil firmaları ile yaptığımız görüşmeler aldığımız fiyat listeleri ve teslim tarihleride gözönünde bulundurularak ihtiyacınız olan bütün malzemeler (Fan coil, Kombine vana, Termostat, bağlantı elemanları ve izolasyonlu spiral boru) tarafımızdan temin edilmiştir. Dileyen kat malikimiz dükkanına ait proje ile yönetim merkezimize gelerek ihtiyacı olan bütün ekipmanları ücreti mukabilinde satın alabilir.  

    Yaklaşan kış döneminde herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için uygulama firmaları ile görüşmelerimiz devam etmektedir en uygun fiyatlarla bu hizmeti almanız için çaba gösteriyoruz. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösterip dükkanlarınızın iç tesisatlarını bir an önce yaptırmanızı bekliyoruz.

    4, 7 ve 10. kat giriş ve çıkış viyadükleri yapılan bilimsel incelemeler sonucunda güçlendirilmesi, döşeme plekanslarının (prefabrik yapı) değiştirilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu konuyla ilgili üç ay önce başlayan ihale süreci sona ermiş olup en düşük fiyatı veren 2 ortak firmaya ihale edilmiştir. 

    Viyadüklerin yenilenmesi için çizilen projeye gerekli onaylar alınmış olup Şişli Belediyesi’nden gerekli ruhsat izinleri alınır alınmaz inşaata başlanacaktır.  İşin bitim süresi 90 takvim günüdür.

    Bu süre içinde 4, 7 ve 10. katlara araç giriş çıkışı olmayacağından dolayı G1, G3, Yükleme1 ve Yükleme2 açık otoparkları kullanılacaktır. Bu süre içinde sorunları asgariye indirmek için yük asansörlerini kullanacağız, yönetimimiz tarafından aksamaları engellemek için bu asansörlere birer tane görevli konulacaktır. Yapılması zorunlu olan bu durum karşısında sizlerin sabrına ve desteğinize ihtiyacımız var, Yapmaya çalıştığımız her şey daha güzel ve güvenli bir Perpa içindir.

    Kat maliklerimiz tarafından İstanbul Büyükşehir ve Şişli Belediyesi’ne karşı açılan davalar devam etmekte olup, ektede sunduğumuz gibi, bir davada İstanbul 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermiştir, diğer davalarda tarafımızdan takip edilmektedir. Şu ana kadar yaşanan herhangi bir olumsuz durum yoktur. Yapılan haksızlık ve hukuksuzluğun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

    Opet Genel Müdürlüğü ile yaptığımız anlaşma gereği bütün Perpalılara Türkiye’nin her yerinde tüm akaryakıtlarda %5 indirim olanağısağladık.  %5 indirimden yarlanabilmek için, Perpa’da faaliyet gösterildiğinin belgelenip otobil alınması yeterli olacaktır.

    Süperonline ile yaptığımız anlaşma sonucu Perpa A Blok ta Fiber optik internet dönemi başladı. Talep ettiğinizde kısa bir süre içinde fiber optik bağlatabilirsiniz

    Sevgili Perpalılar, Genel Kurul sürecinde gösterdiğiniz ilgi ve güvenden dolayı hepinize teşekkür ederiz. 

    Bu vesile ile yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutlar, Tüm sevdiklerinizle sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim. Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Hoşçakalın...