• Dostlar Elektrik
 • Şenay Emlak
 • CDC Bilişim
 • LÖSEV
 • Kılavuz Sigorta
 • Günün Yemekleri Günün Menüsü
Haberler
#

KARAMAN ELEKTRİK

Firma Bilgileri
KARAMAN ELEKTRİK
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Avlu, K:4,5,6 No:0066 34384 Okmeydani Şişli İSTANBUL
Telefon :0212 221 98 07
Fax :0212 221 98 07
GSM :0212 221 98 07
Detaylı Bilgi

Karaman Elektrik & Elektronik Güvenlik Sistemleri 

45 yılı aşan sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını taşımaktadır. Kurulduğu günden itibaren Elektrik taahhüt ve Elektronik güvenlik sistemleri konusunda çözümler üreten, uzman kadroya sahip olan şirketimiz Elektrik taahhüt, Yangın algılama ve ihbar sistemleri, Kapalı devre kamera sistemleri, Access kontrol geçiş sistemleri, SMATV uydu sistemleri, Acil anons ve seslendirme, Network sistemleri isini yapmaktadır. Hizmetlerimiz kurulum teknik destek ve bakım işlerini de kapsamaktadır. Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve müşteri memnuniyeti olmuştur.


Firmamız 2010 yılından itibaren Yangın Algılama ve İhbar, Access Kontrol Sistemleri, Kapalı Devre Kamera Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemlerinde UTC Fire and Security çözüm ortağı olarak hizmeti vermektedir.

 

Hizmetlerimiz

* Elektrik Taahhüt

Çeşitli tesislerin bina kuvvetli ve zayıf akım sistemlerinin anahtar teslimi yapımı ve bu kapsamdaki tüm inşaat ,montaj ve her türlü kablolama işleri gerçekleştirme hizmeti sunmaktayız.


* Proje

Her ölçekte fabrika, bireysel konut, bina, toplu konut, hastane, okul, iş merkezi, alışveriş merkezi gibi birçok tesisin A.G., O.G., Y.G., zayıf akım sistemleri ile çevre aydınlatması, görsel aydınlatma gibi sistemlerinin projelerinin hazırlanması firmamızın proje departmanının faaliyet alanıdır. Proje departmanımız uluslararası normlara uygun olarak hazırladığı projeleri uygulama için sorunsuz bir şekilde teslim eder.


* Topraklama

Topraklama sayesinde cihaz üzerindeki kaçak akımlar ve statik elektrik toprağa akacaktır böylece canlıların can güvenliğini sağlanacak ve cihazların zarar görmesini önlemektir.

Ayrıca meydana gelebilecek bir hata durumunda oluşacak adım ve dokunma gerilimlerinin insan hayatını tehlikeye sokacak mertebede olmasını önlemek veya bu tehlikeli gerilimleri tamamen ortadan kaldırmaktır.

Topraklama, meydana gelebilecek bu tür bir hata durumunda, insan hayatını güvenceye almak maksadıyla uygulanacak işlemlerden birisidir.


* Trafo ve Bedaş - Ayedaş Muamele İşlemleri

Projelerinizin Ana trafo işlerini trafo, tranşe ve diğer bütün altyapı işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile beraber olarak bölgemizde Bedas ve Ayedaş ile ilgili abone işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.


*Yangın Algılama ve İhbar

Konvansiyonel Yangın Algılama ve Ihbar Sistemi

Sistem, merkezdeki bir veya daha fazla panelden çıkan zone ( panele geri dönmeyen ) hatları üzerine yerleştirilmiş saha ekipmanlarının algılama, kontrol ve izleme yapılması prensibi ile çalışır. Bu ürünler temelde dedektörler, butonlar, sirenler ve modüller olarak değerlendirilir.
Bu sistemde algılama zone ( bölge ) bazında değerlendirilir ve tehlike durumu, panel yada grafik ekranlarda bölgesel olarak görülür. Kullanım alanları; ana okulları, süper marketler, hiper marketler, depolar gibi mimari anlamda az bölmeye sahip alanlardır.


Adreslenebilir (intelligent) Yangın Algılama ve Ihbar Sistemi

Sistem, merkezdeki bir veya daha fazla panelden çıkan loop ( panele geri dönen çevrim ) hatları üzerine yerleştirilmiş saha ekipmanlarının algılama, kontrol ve izleme yapılması prensibi ile çalışır. Bu ürünler temelde dedektörler, butonlar, sirenler ve modüller olarak değerlendirilir.

Bu sistemde bütün ürünlere bir adres verilir ve tehlike durumu, panel yada grafik ekranlardan direk çıkış noktası belirlenir. Kullanım alanları; oteller, okullar, hastaneler, konutlar alış-veriş merkezleri gibi mimari anlamda çok fazla bölmeye sahip alanlardır.

Interaktif Yangın Algılama ve Ihbar Sistemi

Sistem, merkezdeki bir veya daha fazla panelden çıkan loop ( panele geri dönen çevrim ) hatları üzerine yerleştirilmiş saha ekipmanlarının algılama, kontrol ve izleme yapılması prensibi ile çalışır. Bu ürünler temelde dedektörler, butonlar, sirenler ve modüller olarak değerlendirilir.
Bu sistemde bütün ürünlere bir adres verilir ve tehlike durumu, panel yada grafik ekranlardan direk çıkış noktası belirlenir. Bu sistemi Adreslenebilir sistemden ayıran; alarm, kirlilik gibi  durumlara merkez panel değil saha ekipmanlarının karar vermesidir. Kullanım alanları; oteller, okullar, hastaneler, konutlar alış-veriş merkezleri gibi mimari anlamda çok fazla bölmeye sahip alanlardır.

*Kapalı Devre Kamera Sistemleri (CCTV)

Analog CCTV ( Kapalı Devre Kamera İzleme Sistemi )

Sistem, merkezdeki bir veya daha fazla dijital video kaydedici üzerinden her bir kamera için ayrı ayrı kullanılan TV kabloları ile sahada bulunan kameralar tarafından alınana görüntülerin kayıt edilmesi esasına dayanır. Video Kaydedici istenildiği zaman kendi üzerinde bulunan video çıkışları yardımı ile izleme olanağı da sunar. Bunun yanı sıra neredeyse tüm DVR cihazları statik IP alabildiğinden mobil cihazlar veya uzak lokasyonlarda internet üzerinden izleme imkanı elde edilir. Kayıtlar modellere göre USB Flash, DVD, Ext. Harddisk ile alınabilir. 

Network CCTV ( IP Tabanlı Kapalı Devre Kamera İzleme Sistemi )

Sistem, network omurga merkezinde bulunan NVR cihazlarının aynı omurgada yada çok farklı noktalarda statik IP almış kameraların görüntülerinin kaydedilmesi esasına dayanır. Network Video Kaydedici istenildiği zaman kendi üzerinde bulunan video çıkışları yardımı ile izleme olanağı da sunar, ayrıca PC ile ağ üzerinden izleme yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra statik IP verilen NVR cihazları; mobil cihazlar veya uzak lokasyonlarda internet üzerinden izleme imkanı elde edilir. Kayıtlar bilgisayar üzerinden bütün veri dopolama araçları ile alınabilir.

* Access Control ( Geçiş Kontrol Sistemi )

Sistem, merkezde ana paneller ve bunları takip eden saha panellerinden oluşmaktadır.Saha ekipmanları ise ; temelde manyetik kontaklar, kart okuyucuları, parmak izi okuyucuları, butonlar ve kapı açma ekipmanlarıdır. Bunların yanı sıra bariyer ve turnikelerde bu sistemlere entegre edilebilir. Genel müdürlükler, üretim tesisleri, personel devamlılığı kontrol altında olan bütün işletmelerde kullanılmaktadır.

* Hırsız Alarm Sistemi

Sistem, merkez panel üzerinden input modülleri yardımıyla, saha ekipmanlarının ( Hareket Dedektörleri, Su baskın Dedektörleri, Manyetik Kontaklar, Duman Dedektörleri, Isı Dedektörleri ve benzeri ) izlemesi yapılarak uyarı verme prensibiyle çalışır. Alarm durumu isteğe bağlı olarak, Cep telefonunuza, Alarm Kontrol Merkezine veya sadece sirenlere verilir.

* Seslendirme ve Acil Anons Sistemi

Sistem, temel olarak merkezde; Ses Kaynağı ( mp3 Player, DVD Player, çeşitli medya oynatıcıları, mikrafon gibi ), Güç Amplifikatörleri, gerekli acil durum modüllerinden, sahada ise bölgesel ayar panelleri ve hoparlörlerden meydana gelir. Seslendirme güç amplifikatörleri yardımıyla zon ( bölgesel ) olarak yapılır. Acil durumlarda ilgili yangın panelinden gelen kontak ile acil durum modülü devreye sokularak bütün hatlarda müziği keserek kişilere önceden kayıt edilmiş yönlendirmeleri sağlar. Kullanım alanları; yangın sistemi ile entegre olduğundan bu sistemin kurulu olduğu her yerde tavsiye edilir. yalnızca müzik yayını için de kullanıma uygundur.

* Headned (SMA TV) Sistemleri

Bireysel & Kurumsal, son kullanıcıya izlenebilecek kanal sayısı ve konfigürasyonu değiştirme olanağı sağlayan bir sistemdir. Kullanıcılar uydu alıcısı (receiver) vasıtası ile kullanılan sistemde teşkil edilmiş çanak anten sayısına göre sınırsız bir şekilde uydu üzerinden alınabilen kanalları kendi beğenilerine göre izleyebilirler.

Firmamız 2016 yılında Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinde Tyco ile çözüm ortaklığı kurmuştur.


Referanslarımız

elmaAPPLE STORE

Kanyon AVM -Levent

City's AVM - Nişantaşı

Capitol AVM - Altunizade

Osmanbey Merkez - Şişli

Forum Mersin - Mersin

MarmaraPark AVM - Beylikdüzü

Agora AVM - İzmir

Markantalya Avm - Antalya

Forum Gaziantep - Gaziantep

 

Kızılcahamam Çam Otel - Ankara

Kızılcahamam Ankara' ya 80 km. mesafede, Ankara- İstanbul karayolu üzerinde, çam ormanları, şifalı suları, kekik ve çam balı, modern turistik tesisleri ile eskiden beri başkentin akciğeri olarak bilinen kurulan bu ihtişamli mekanda Yangın Algılama ve İhbar, IP CCTV ve Acil Anons Seslendirme sistemleri Karaman Elektrik & Elektronik süpervizörlüğünde kuruluyor.

Hilton Otel - Malatya

Dünyanın en önemli uluslararası zinciri, Şehir merkezinde 35 bin m2’lik alana kurulacak olan Double Tree Hilton Malatya 199 oda ve 400 yatak kapasitesi ile misafirlerine hizmet verecek. Toplamda 22 katlı olarak inşa edilen Double Tree Hilton Malatya, 2013 yılının 3. çeyreğinde hizmete açılacak. Bu projede UTC IP CCTV sistemi Karaman Elektrik Süpervizörlüğünde...

Terrace Doğa - Zekeriyaköy

İnanlar’ın yeni Doğa projesi Terrace Doğa, Zekeriyaköy’de doğayla iç içe 36 villada Karaman Elektrik güvencesi.

DAP Yapı Merkez Plaza - Maltepe

Maltepe'de Burgu kuleler, Dalga kule, Vazo kule arasında yer alan ve Dap yapının kendisi için tasarlanan bu merkez binada Access Control ve Ip Cctv sisteminde karaman elektrik & elektronik tercihi..

RAMADA OTEL - TEKSTİLKENT

Esenler Tekstilken içerisinde yer alan otel yangın algılama sistemleri süpervizör hizmeti...

I TOWER - BOMONTİ

İstanbul’un merkezinde, Şişli’de, üst düzey küçükmetrekareli ofis projesi Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Karaman Elektrik & Elektronik Süpervizör hizmeti....

TERRACE FERİ

TERRACE FERİ'de hayat; konforuyla eşsiz, kentli ve şık bir yaşam stili... İNANLAR'ın yeni residence projesi TERRACE FERİ; İstanbul'un her noktasına yakın merkezi konumu ve estetik mimarisi, tüm kuvvetli akım ve zayıf akımlar sistemileri.

AVLU 138

Şehrin merkezinde zarif ve ışıltılı bir proje olarak, butik bir konsepte hazırlanan Avlu 138'de size özel bir yaşam başladı. Bu güzel mekanda Bütün Kuvvetli ve Zayıf akım sistemlerinde Karaman Elektrik imzası.

TERRACE FULYA

2007 de İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda, modern İstanbul’un yükselen değerlerinden birisi. Hayatın yoğun akış temposu içerisinde şehre göre değil, kendinize göre planlar yapmanız ve “İstanbul’u yaşıyorum” diyebilmeniz için doğru bir seçim. Bu projede Life 1 , Life 2, Life 3, Life 4, Life 5 bloklarında Karaman Elektrik tercih edilmiştir. 

ESMA KONAKLARI

2008 de Esenlerde projelendirilen 3 blok toplam 19 daireden oluşan yapı, sağlam güvenli ve modern yaşam alanlarını Karaman Elektrik ile sunmaktadır. 

UNIMED CENTER

İstanbul  Fulya’da toplam 11 katlı bir iş merkezi olarak inşa edilmiştir. Kendi Merkezi de içerisinde bulunan İnanlar İnşaat, Karaman Elektrik’i tercih etmiştir. 

GÜLAÇTI CENTER (VODAFONE)

Mecidiyeköy’de E-5 otoyolunun hemen yanında inşa edilen lüks iş merkezinde tamamen Karaman Elektrik tercih edilmiştir. 

ÇAMLIK VİLLALARI

2000 yılında, Toplam 42 dönüm arazi üzerine kurulu ve üç tarafı ormanlarla çevrili konumu ile doğanın keyfini doya sıya yaşamanın imkanını Karaman Elektrik ile sunmaktadır. 

ÇAMLICA İKİZ VİLLA

Çamlıca Bulgurluda bulunan ikiz bir villadan oluşmaktadır.  400 m2’lik geniş bahçesi ve mükemmel bir manzaraya sahiptir. İnanlar İnşaat bu projede Karaman Elektrik’i tercih etmiştir. 

FULYA CENTER

Fulya Terrace’ye100 muzaklıkta bulunan Fulya iş merkezi iki blokta oluşmaktadır. Ön blok 2, arka blok 3 kattan oluşmaktadır. İnanlar inşaat bu projesinde Karaman Elektrik’i tercih etmiştir. 

NAZ APARTMANI

İstanbul, Nişantaşı’nda bulunan Naz Apartmanı, 6 daire ve 1 dükkandan oluşmaktadır. 

GÜNEŞLİ İŞ MERKEZİ

2007 yılında Güneşli’de yapılan iş merkezi4,200 m2den oluşmaktadır. Yapı sahibi Ramiz Yılmaz bu projesinde Karaman Elektrik’i tercih etmiştir.

FATİH

Konut + İş projesi 8 adet daire ve 2 adet dukan ile Fatih’te güzel bir yaşam alanı. Devam etmekte olan bu projede Karaman elektrik tercih edilmiştir

HALKALI

3 Daire 3 Dükkandan toplam 2,200m2 den oluşmaktadır. Devam eden bu proje Alaaddin Ünlü Karaman Elektrik’i tercih etmiştir.

BEYLERBEYİ

Toplam450 m2lik Güldan Karadenize ait olan üç katlı villa Karaman Elektrik tarafından yapılmaktadır.

SARIYER

Toplam450 m2lik Oktay İnan’a ait olan 4 katlı Apartman projesi elektrik işleri Karaman elektrik tarafından yapılmaktadır.

KARAMÜRSEL DEREKÖY KONAKLARI

Giriş, çatı dubleksi ve bahçe dubleksi olmak üzere 2+1den 6+1e,100 m2 den200 m2ye kadar değişen büyüklükte 28 daireden oluşan Blokların Elektrik işleri Karaman Elektrik Tarafından Yapılmaktadır.

DİĞERLERİ

1993 – 1998 Yılları arası Eminönü bölgesinde ve ayrıca 2000 yıllarının başında  birçok proje başarı ile tamamlanmıştır

 • İnanlar Otel                                   (Aksaray cad.)
 • Okyanus Çarşısı                            (Aksaray cad.)
 • Bedreddin İnan iş Merkezi         (Atatürk Bulvarı)
 • Demiröz Center                             (Beyazıt)
 • Nur Center                                      (Aksaray cad.)
 • Ziyal İş Merkezi                             (Beyazıt)
 • Divan yolu Center                         (Sultanahmet)
 • Özbek Çarşısı                                 (Ordu cad.)
 • Şarkhan                                           (Tahtakale)
 • Caferi Han                                      (Tahtakale)
 • Gülaçtı Center                               (Laleli)
 • Yumni Center                                 (Laleli)
 • Deri İş Merkezi                              (Gedikpaşa)
 • Harika Hanım                               (Sultanahmet)
 • Keskinler İş Merkezi                    (Eminönü)
 • Alternatif güvenlik                       (Davutpaşa)
 • Ülker Bizim Market                     (Esenler)
 • Ülker Bizim Market                     (Zeytinburnu)
 • Ülker bizim market                      (Topkapı)
 • Ülker Bizim Market                     (Antalya)
 • Bilimer Bilişim Merkezi              (Mecidiyeköy)
 • Yıldız Ambalaj                               (Eyüp)
 • Ülker misafirhane                        (Çamlıca)
 • Ülker ihsan&emniyet Gıda         (Samandıra)
 • Çamlıyuva Huzurevi                    (Alemdağ)
 • Işık Apartmanı                              (Yeşilköy)

Apple

Terrace Lotus - İnanlar

Esenyurt E-5 Karayolunun hemen yanında 36 kat ve 40 mağazalık bir alış veriş merkezine sahip bu prestijli projede tüm zayıf akım güvenlik sistemlerinde Karaman Tercih edilmiştir.

 

Apple

G_Rotana - Güneşli


Burgu ve Tango Kuleden sonra Güneşlide yeni bir Rotana Hotel Projesi Bu projede de Karaman Elektronik süpervizörlüğü tercih edilmiştir. 


 

Apple

Terrace Ev Ofis - İnanlar

İnanlar İnşaat’ın 2015 yılında hayata geçireceği Terrace Ev Ofis projesinin çalışmaları devam ediyor. Bu projede tüm elektronik güvenlik sistemlerinde Karaman Elektrik & Elektronik tercih edimiştir.

 

Terrace Cadde

Terrace Cadde - İnanlar

İstanbul'un en önemli caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi'nde sınırlı sayıda dairenin bulunduğu yeni bir proje inşa ediyor. Bu projede tüm elektrik ve elektronik güvenlik sistemlerinde Karaman Elektrik & Elektronik tercih edimiştir.

 

Apple

Dalga ve Vazo Kule - Rotana Otel, Kartal

Deniz dalgasından esinlenerek hayata geçirilen Dalga Kule projesinde A blokta 178 konut, B blokta 176 konut yer alıyor.  Projede konutların yanı sıra 15 ticari ünite de bulunuyor. 30 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan Dalga Kule projesi 22 katlı iki blok halinde yükseliyor. Yangın Algılama ve İhbar ve IP CCTV  sistemleri Karaman Elektrik & Elektronik süpervizörlüğünde kuruluyor.

 

Apple

Burgu ve Tango Kule - Rotana Otel, Maltepe

Maltepe'de DAP Yapı tarafından inşaa edilen bu yapılar. Rotana Oteller zincirine ekleniyor. Bu projede CCTV ve Yangın Algılam sistemleri süpervizörlüğü Karaman Elektrik & Elektronik kontrolünde...


UTC Fire and Security tarafından 

2014 Yılı En Prestijli Aritech Projesi seçilmiştir...

 

Apple

Apple Store

Apple Store Mağazaları açılmaya devam ediyor. Türkiye geneli bütün mağazalarda Karaman Elektrik tercihi..


Sektör Uzmanlık Alanları
 • Elektrik Elektronik
 • Elektrik Malzemeleri
 • Güvenlik Teknolojileri
 • Mühendislik
 • Yangın ve Güvenlik